Leasing Muhasebesi Nasıl Yapılır?

Finansal Kiralama İşlemlerinin Kiracı Tarafından Muhasebeleştirilmesi

Finansal kiralama işlemleri ile ilgili düzenleme, 1 Temmuz 2003 tarihinden itibaren yapılacak kiralama işlemlerinde uygulanmak üzere 24 Nisan 2003 tarihli Resmi Gazete tarihli 4842 s. Kanun ile Vergi Usul Kanunu 290. mükerrer maddeyle eklenmiştir. Finansal kiralama işlemlerinin kiracı ve kiralayan açısından muhasebeleştirilmesi, 31 Temmuz 2003 tarih ve 25185 nolu Resmi Gazetede yayımlanan, Maliye Bakalığı 11 sıra nolu “Muhasebe Sistemi Uygulama Genel Tebliği” ile düzenlenmiştir.

Ayrıca Kiracı firmanın haklara kaydeceği kiralanan malın bedeli VUK 333, 339 ve 365 sıra nolu genel tebliğler ile düzenlenen şekilde amortismana tabi tutulacaktır.

Leasing Muhasebe Örneği

Teklif verme işleminiz başarı ile gerçekleşmiştir. İlgilendiğiniz ürünle ilgili olarak sizinle en kısa zamanda iletişime geçilecektir.

İkinci El Deposundaki ürünleri incelemeye devam edin.

img
Uyari
Bir uyari ile karsilasildi.
loader
Lütfen Bekleyiniz...

Duis aliquet egestas purus in blandit. Curabitur vulputate, ligula lacinia scelerisque tempor, lacus lacus ornare ante, ac egestas est urna sit amet arcu. Class aptent taciti sociosqu ad litora ade torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos.

Sed molestie augue sit amet leo consequat posuere. Vestibul ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere ile cubilia Curae; Proin vel ante a orci tempus eleifend ut.